BİYOGRAFİ

BİYOGRAFİ

BARIŞ CEYLAN PERABAND
BARIŞ CEYLAN
Bas Gitar
KULLANDIĞI EKİPMANLAR:
- Warwick Corvette 5 telli Bass Gitar
- Ibanez Garry Wills Signature Bass Gitar
- Markbass Tube 800 Kafa Amfi
- Markbass 8*10 Kabin
- Carl Martin Bass Drive Tube Pre Amp Bass Pedal
- Markbass Compressor Pedal
- Boss Stage Tuner

24 Eylül 1984 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlkokul zamanında klasik gitar eğitimi ile müziğe başladı. Hasan Cihat Örter ile bir süre gitar derslerine devam etti. Lise yıllarında elektro gitar ile tanıştı. Pek çok müzik yarışmasında çeşitli projelerle yer aldı.

2006 senesinde Rocka grubuna dahil oldu. Ülkemizin önemli sanatçılarından olan Tarkan'ın "Ölürüm Sana" isimli şarkılarına yaptıkları cover ve Tarkan'ın da yer aldığı bu şarkının klibi ile ilk albümlerini çıkarttı. Sonrasında Rocka ile 1 albüm ve 1 single çalışmasında daha yer aldı.

Oyuncu ve müzisyen Cem Belevi ile bir dönem çalıştı. ''Bilmezsin, Yağmur ve Serserin Oldum'' şarkılarının yeniden aranjesini yaparak bu şarkıları kliplendirdi.

Aynı zamanda gitar hocalığı da yapan Barış CEYLAN, Ankara'nın bir çok kurumsal sanat merkezinde de 3 yıl kadrolu gitar hocalığı yapmıştır. Ankara'da kendisine ait prova ve kayıt stüdyosu vardır. Gitar derslerine burada devam etmektedir. 2016 yaz aylarında kendi projesi olan BC Trio'nun çalışmalarını kendi stüdyosunda devam ettirmektedir. Ambient müzik tarzında olan bu projenin bütün müzikleri kendisine ait olmakla birlikte albüm, başta İngiltere sonrasında Amerika'da raflardaki yerini alacaktır.

2015 ortalarında PERA'ya katılmış ve "En Güzel Mevsimim" albümü ile grupta resmi olarak yer aldığını tüm dinleyenlerle paylaşmıştır.